Aptus NUTRISAL vet powd. 10 x 25 g

OBC006565

Veterinární přípravek APTUS rozpustný ve vodě, určený pro udržování rovnováhy tekutin v organismu psů a koček

Více detailů

Odesíláme do 24h

13,64 €

Přidat do seznamu přání

Detaily

Aptus NUTRISAL vet powd. 10 x 25 g

Složení: Glukóza 60%, maltodextrin 30,9%, chlorid draselný 3,4%, bikarbonát sodný 3,4%, chlorid sodný 2,3%.

Obsah živin:

                                             Sušina 98,5%

                                             Popel 7,8%

                                             Sodík (Na) 18,2 mg / g

                                             Draslík (K) 17,8 mg / g

                                             Chlor (Cl) 29,8 mg / g

                                             NaCl 22,7 mg / g

Oblast použití: Přípravek je určen pro obnovení normálního stavu hydratace a udržení rovnováhy tekutin a solí u zvířat. Smícháním prášku s vodou vzniká izotonický roztok. Glukóza zvyšuje absorpci sodíku a vody.

Upozornění: Pokud zvíře nepřijímá tekutiny samostatně, je možné tekutiny občas podávat čistou plastovou injekční stříkačkou do tlamy zvířete. Přesvědčte se, že zvíře v průběhu této aplikace polyká mezi jednotlivými malými dávkami roztoku. Nezvedejte hlavu zvířete příliš vysoko. V případě, že příznaky přetrvávají, stav se zhoršuje nebo pokud je stav vážný, vyhledejte veterinární pomoc.

Poznámka: Obsah živin je uváděn s přesností +/- 15%.

Způsob použití: Přípravek je používán pro obnovení normálního stavu hydratace a nedostatku elektrolytů u psů a koček, např. ve spojení s onemocněním střev. V případě, že pes nebo kočka trpí průjmem, ztrácí velké množství tekutin, a u zvířete může nastat dehydratace. V tomto případě potřebuje zvíře dodávat k pitné vodě také elektrolyty, které jsou obsaženy v optimálních množstvích v přípravku. V souvislosti s průjmovým onemocněním se doporučuje podávat psům a kočkám také Aptus Attapectin tablety, které váží produkty střevní fermentace. Navíc lze nahrazovat tekutiny podáváním elektrolytového roztoku Nutrisalu po vysoké zátěži nebo během cestování autem v horkém počasí.

Dávkování: Jednu odměrku (25 g) přípravku smíchejte s jedním litrem pitné vody nebo přidejte do krmiva. Uchovávejte roztoků elektrolytů přípravku v dosahu zvířete tak, aby zvíře mohlo pít, kdykoli bude chtít. V případě, že zvíře není v dobré kondici a nepřijímá tekutiny samostatně, je nutné mu tekutiny několik dní podávat. Průměrná potřeba tekutin je u zvířat cca 0,5 - 1 dcl na kilogram na den. Obvykle je podáváno minimálně také množství roztoku přípravku. Přípravek je podáván často a v malých množstvích. Kočky za normálních okolností pijí méně než psi.

Recenze

Napište svou recenzi

Aptus NUTRISAL vet powd. 10 x 25 g

Aptus NUTRISAL vet powd. 10 x 25 g

Veterinární přípravek APTUS rozpustný ve vodě, určený pro udržování rovnováhy tekutin v organismu psů a koček

Path: > > > Aptus NUTRISAL vet powd. 10 x 25 g