Nejprodávanější produkty

Krmení staršího psa: sedm funkčních potravin

Publikováno: 06-10-2017 10:26:35
Kategorie: Krmení psa

Krmení staršího psa: sedm funkčních potravin

Stejně jako lidé, tak i pes stárne, jeho tělo je méně schopné bojovat proti chorobám a zotavit se z každodenního fyzického a duševního stresu. V důsledku toho je důležité, aby starší pes dostal zdravou a funkční stravu, aby žil dlouhý a kvalitní život.

 

Ze širší perspektivy by většina normálních starších psů měla mít v krmivu méně sacharidů a více bílkovin, než poskytují typické jídla pro seniory. Z tohoto důvodu doporučujeme pečlivě vybírat mezi dostupnými krmivy pro seniory. Doporučujeme vybrat si krmivo pro psy, které je plné celých živočišných a rybích bílkovin a které obsahuje několik "super" složky potravin.

 

Starší pes také méně běhá a více odpočívá v pelíšku pro psa jako ti mladší a tak bílkoviny mohou pomoci minimalizovat ztrátu svalů spojenou se sníženou aktivitou. Samozřejmě, pokud se činnost psa snižuje, tak i denní potřeba kalorií je nižší. Věnujte pozornost velikosti porcí a pamlsků tak, aby váš starší pejsek zbytečně nepřibral.

 

Rxistuje celou řadu super potravin, které mohou zlepšit výživu a zdraví starších psů. Níže je sedm z našich oblíbených funkčních potravin, které můžete zahrnout do krmiva starších psů.

Sedm zdravých a funkčních potravin pro seniory

  1.      Jablka - jedna z našich oblíbených, jablka mohou pomoci s funkcí kloubů a srdce a pomoci udržet trávicí systém zdravý.
  2.      Bobulové ovoce - je plné antioxidantů, může pomoci s mozkovým zdravím a chránit před rakovinou.
  3.      Kokosový olej - tento trochu kontroverzní tuk středního řetězce může pomoci udržet mozek seniorského psa ve střehu.
  4.      Brusinky - skvělé pro celkové zdraví močových cest a měchýře a plné antioxidantů.
  5.      Sladké brambory - pomáhají udržovat zdraví očí a silné kosti.
  6.      Kurkuma - antioxidant, který může zabránit rakovině, pomáhá snižovat zánět a může pomoci trávicímu systému.
  7.      Ryby - zdroj Omega-3 mastných kyselin, které jsou protizánětlivé a mohou pomoci s artritidou, podporovat imunitní systém a chránit srdce. Losos, halibut a menší ryby jako sardinky jsou nejlepší volbou.

Sdílet tento článek