Nejprodávanější produkty

Nejlepší čas na výcvik psa

Publikováno: 07-10-2017 10:28:55
Kategorie: Péče o psa

Nejlepší čas na výcvik psa

Důkladný trénink s pejskem je (spolu s kvalitním krmivem) jedním z klíčů jak udržet psa fit a zdravého. Důsledné cvičení a správná strava je klíčem k vlastnímu zdraví a fitness. Jedním z typů chování, které jsme si všimoli v průběhu let, pokud jde o trénink, je mentalita "začít pak skončit". Ať už mluvíme o lidech nebo psech.

Lidé vyčajne začnou trénovat s velkou horlivostí, ale nadšení rychle opadne po několika týdnech a rutina, do které byste se měli dostat zanikne. Podle našeho názoru je jedním ze způsobů, jak bojovat proti této situaci, naplánovat tréninky pejska brzy ráno, takže cvičení je dokončeno dříve, než se začne každodenní pracovní kolotoč.

Kdy je nejlepší čas na trénink se psem?

Na odpověď na tuto otázku jsem našel studii, kterou v uplynulém roce provedla společnost Jawbone, která vyrábí fitness trackery. Společnost Jawbone analyzovala údaje o více než 1 milionu lidí, kteří používali svou technologii k tomu, aby zjistili (mimo jiné), v které denní časy lidé vykonávají aktivitu. Výsledky této studie nebyly pro nás překvapením, protože jsou v souladu s Anekdoticky důkazy, které jsme v průběhu let zaznamenali.

Jawbone studie uvádí, že lidé, kteří cvičí brzy ráno, jsou zdatnější než lidé, kteří cvičí jindy během dne. Ve studii se uvádí, že tři nejlepší časy pro dosažení dobrého výkonu jsou v pořadí o 6:00, 5:00 a 9:00. Naopak, "populární" čas od 18.00 hod. je spojen s největší nekonzistencí v tréninkových vzorcích.

Dalším nesouvisejícím nálezem studie bylo, že čím častěji člověk během týdne cvičil, tím lepší byla celková nálada. Každodenní cvičení bylo spojeno s mnohem lepší náladou: výrazně se zvyšuje štěstí mezi lidmi, kteří vykonávají aktivity pět dní a méně týdně, a těmi, kteří cvičí šest nebo sedm dní v týdnu. Není pochyb o tom, že je za to zodpovědná kombinace endokanabinoidy a celkový pocit zdraví. 

Výsledky této studie se určitě týkají našich psů. Za prvé, je velmi pravděpodobné, že psi, které trénují brzy ráno, mají větší pravděpodobnost konzistentního cvičení jako psi, které cvičí jindy během dne, ne-li z jiného důvodu tak proto, že jejich majitelé mají větší pravděpodobnost dobrého výkonu ráno. Zadruhé myšlenka, že denní (nebo téměř denní) cvičení pozvedne náladu psa. Psi, které jsou pravidelně cvičeni, budou mít lepší sociální návyky a důvěru a budou se cítit silné a zdravé. Navíc, jak lidé, tak i psi zažijí vysokou euforii běžce když intenzivně trénují.

Ve skutečnosti je opravdu nejlepší čas na cvičení psa čas, který nejlépe vyhovuje vašemu plánu. Ale trénink v ranních hodinách může zvýšit šanci, že si na trénink rychleji zvyknete a budete se při něm cítit lépe a více fit než při tréninku ve večerních hodinách.

Sdílet tento článek