Nejprodávanější produkty

Boudy

Dopřejte vašemu psovi místo, které bude jen jeho a kam se může schovat, když se nebude zrovna chtít hrát. Bouda je k tomu ideálním místem. Můžete si vybrat z několik vzorů a tvarů odolných bud pro psa do interiéru, které budou dalším domovem vašeho miláčka.

Boudy Je zde 27 produktů.

na stránku
Zobrazené 1 - 24 z 27 položek
Zobrazené 1 - 24 z 27 položek

Boudy pro psy

Už pračlověk si uvědomoval, že je pro něj výhodné mít psího partnera, ať už jako doprovod na lov nebo jako ochrana. Tak se staly psi každodenní součástí života lidí.

 

Stejně je tomu i dnes

 

Proto potřebuje váš pes pořádný přístřešek, který je jednoduchý, ale praktický a chrání ho před nepříznivým počasím. Pokud je váš pes venku, tak je bouda pro psa nutností.

Pokud je ten váš vnitřní pes, pak budou boudy pro psy sloužit trochu jiný účel: bude to jeho vlastní prostor, ve kterém se bude cítit pohodlně a bezpečně. Boudy pro psy, jsou vhodné zejména pro psy, kteří jsou introverti a mají rádi soukromí.

Možnosti výběru jsou nekonečné, pokud jde o typy, velikosti a styly. V naší nabídce najdete interiérové boudy, které jsou vyrobeny z kvalitní cordury, která je odolná vůči drápkům vašeho pejska. Všechny boudy je možné prát v pračce.

 

Historie boudy pro psy

 

Věřte tomu nebo ne, ale boudy pro psy jsou zde v různých podobách již po tisíce let.

Archeologické důkazy ukazují, že psi byli společníky lidí už ve starověkém Egyptě (cca 4500 p.n.l.) a lidé si je ctili jako domácí mazlíčky ale i jako loveckých partnerů. Některé psi byli dokonce považovány za posly bohů. Egyptská šlechta držela psů v boudách pro psy z nepálených tehál.V chovných stanicích byli psi vycvičené a starali se o ně profesionální psí trenéři. To jsou jedny z prvních známých bud pro psy v historii.

Psi byli uznávanou součástí v starověkých čínských, řeckých a římských společnostech a byly často viděny jako symboly společenského postavení.

Malé psi jsou populární jako "společenské psi", tráví většinu času svého života pod stejnou střechou jako jejich majitel. Tam potřebují mít nějaký vlastní prostor, který jim mohou poskytnout například boudy pro psy.

Větší plemena psů jsou většinou jako pracovní psi, tedy lovecké případně hlídací psi a čas tráví většinou venku v exteriérových boudách pro psy. Ty musí být přizpůsobit, tak aby ochránili psy před nepříznivým počasím.