Detolax emulze 500 ml

OBC006480

Perorální emulze bílé barvy, výrazně hořké chuti s projímavý, spasmolytické, stomachickými a karminativní účinky.

Více detailů

Odesíláme do 24h

13,61 €

Přidat do seznamu přání

Detaily

Složení: Ol. ricinový 300 g, Ol. lini 300 g, Tinca. Absinthe, Tinca. calami, Tinca. Chamomillae aa 16,66 g, máty piperinae aeth. ol. 0,04 g,

Pomocné látky: Methylum parahydroxibenzoas, Propylum parahydroxibenzoas g, Antioxidantum (BHT), Methylcelulosum, polysorbát 80, Aqua demineral. steril. ad 1000,0 ml.

Popis přípravku: perorální emulze bílé barvy, výrazně hořké chuti s projímavý, spasmolytické, stomachickými a karminativní účinky. Ricinový a lněný olej patří mezi stimulační laxancia z časového hlediska s krátkým účinkem pro malá zvířata (3-6 hodin) až středním účinkem pro velká zvířata (12- 18 hodin). Ricinový olej výrazně dráždí sliznici, čímž výrazně zvyšuje peristaltiku i sekreci. Lněný olej změkčuje střevní obsah. Rostlinné tinktury obsažené v přípravku působí jako stomachika-Amara. Heřmánková tinktura a mátová silice zároveň patří mezi fytospazmolytiká a karminativa. Kompozice kombinace všech rostlinných extraktů obsažených v přípravku zajišťuje jejich vzájemný vyvážený účinek.

Indikace: Primární Gastrointestinální dysfunkce vyvolané chybnou výživou. Narušené trávicí funkce s následnou zácpou, primární a sekundární obstipace předžaludků a střev, alimentární intoxikace, doplňkový přípravek při terapii jiných onemocnění trávicího aparátu s doprovodnou zácpou.

Charateristika: Přípravek se skládá ze dvou samostatných funkčních složek (laxančnej a stomachickej), které jsou ve svém účinku vyvážené. V přípravku jsou sloučeny do komplexní mikrostrukturální emulze, která umožňuje dobrou kompaktibiitu s vodou.

Způsob podání: Podává se perorálně v nápoji, nebo v rozbředlém krmivu. Účinné látky umožňují dobré smíchání s vodou. Pro koně a HD při úplné indigesci je nejvhodnější podávat přípravek sondou nebo přímo z lahve.

Dávkování: Psi 1-5 ml 1-2x denně

Upozornění: Před použitím je nutné přípravek dobře protřepat, resp. promíchat po podání do nápoje.

Recenze

Napište svou recenzi

Detolax emulze 500 ml

Detolax emulze 500 ml

Perorální emulze bílé barvy, výrazně hořké chuti s projímavý, spasmolytické, stomachickými a karminativní účinky.

Path: > > > Detolax emulze 500 ml