Dog Moti Mulga 500 ml

OBC008953

Dietní doplňkové krmivo (mikroemulze) .Emulzia účinných látek pro pohybový aparát

Více detailů

Tento produkt již není dostupný

28,33 €

Přidat do seznamu přání

Detaily

Dog Moti Mulga

Dietní doplňkové krmivo (mikroemulze). emulze účinných látek pro pohybový aparát

Význam pro fyziologickou výživu: Psi mají mimořádně velkou potřebu pohybu. Rozhodujícím faktorem pro jejich vitalitu a výkonnost je proto zdravý vývoj kostí a kloubů. Zajištěním dostatku pohybu a přiměřené výživy může majitel psa tento faktor výrazně ovlivnit. Onemocnění kloubů představují u psů trvale velký problém.

Přípravek Dog Moti Mulga obsahující složky MCHC (mikrokrystalický hydroxylapatit-kalciumfosfát), kyselinu hyaluronovou, chondroitin sulfát, vitaminy D3, E, K a kyselinu listovou, hořčík, křemík, mangan, měď, zinek, molybden; calciumlactogluconat; omega-3 mastné kyseliny; aromatický základ z polysacharidů (kyselina hyaluronová), aroma pro psy cíleně zásobuje pohybový a opěrný aparát (kosti, chrupavky, vazy) speciálními výživnými a účinnými látkami a příznivě ovlivňuje kloubní onemocnění zapříčiněné nesprávnou výživou.

Přípravek Dog Moti Mulga je k dispozici ve formě mikroemulze, která ve srovnání s obvyklými způsoby zpracování vykazuje výrazné příznivější hodnoty biologické využitelnosti. Díky speciálnímu způsobu zpracování (mikroemulze) je garantováno rovnoměrné rozložení živin v zažívacím traktu a jejich rychlé a téměř dokonalé vstřebávání a distribuce korpuskulární-lymfatickou cestou.

Co je MCHC?

mikrokrystalický hydroxylapatit-kalciumfosfát (MCHC) se získává z organického materiálu využitím speciální sublimačního metody. Složení: 50% minerálovo-vitaminový komplex, 40% kolagenní protein (typ I a II) a 10% nekolagenových protein. Minerálovo-vitaminový komplex obsahuje kromě hlavních složek vápníku a fosforu (poměr 2: 1) i hořčík, křemík, mangan, měď, zinek a molybden a vitaminy D, K a kyselinu listovou a vyznačuje se vynikající biologickou dostupností.

Vápník (Ca) je stavebním prvkem kostí a zubů, je potřebný pro řízení činnosti nervového systému, ovlivňuje srážlivost krve, je nezbytný pro normální fungování srdečního svalu a kosterního svalstva, zabezpečuje udržování normálních intracelulárních podmínek a působí jako aktivátor a stabilizátor některých extracelulárních enzymů.

Fosfor je stavebním prvkem kostí a zubů, slouží jako regulátor v krvi a buňce, je nezbytnou složkou nukleových kyselin a různých lipoidní resp . proteidy, je potřebný k uvolňování, akumulaci (energeticky bohaté fosfáty) a využívání energie, aktivuje tvorbu hormonů.

Hořčík je stavebním prvkem kostí a zubů, je potřebný pro aktivaci a syntézu enzymů, je nepostradatelný v neuromuskulárním systému (např. Při vedení vzruchů), podílí se na termoregulaci a syntéze bílkovin a DNA.

Mangan je složkou několika enzymů, resp. je potřebný k aktivaci některých fermentačních systémů, je důležitý pro tvorbu hemoglobinu, růst chrupavky, vylučování škodlivých produktů metabolismu a oxidativní fosforylaci, účastní se na syntéze cholesterolu, tuků a mukopolysacharidů.

Měď je součástí mnoha enzymů, proteinů a proteidy, aktivuje některé enzymatické systémy, podílí se na tvorbě erytrocytů a hemoglobinu, je zapotřebí na syntézu keratinu, melaninu a myelinu a důležitá pro tvorbu kostí a reprodukční cyklus. Mezi nekolagenových proteiny kostní matrice patří bílkoviny vytvářející vazby nezbytné pro tvorbu kostry a kosterních spojení:

buněčné proteiny: fibronektin, trombospondin, osteopontín,

proteoglykany (glykosaminoglykany): chondroitin sulfát 4 a 6, heparan sulfát, keratin sulfát, dermatan sulfát a kyselina hyaluronová,

bílkovina osteokalcin obsahující γ-karboxylovou skupinu a matrix gla-proteinu, jakož i osteonektín produkován kostními buňkami; je důležitý pro růst a váže se s ionty vápníku, hydroxylapatitom, kolagenem a trombohemoragické spondinom.

Chondroitin je syntetizován buňkami chrupavky (chondrocyty ) a má rozhodující význam pro fyziologickou funkčnost kloubů, chrupavek, kostí, kloubních pouzder, ale i šlach a vazů.

Podávání BioWeyxin® Dog Moti zajišťuje nejen dodatečný přísun chondroitinu, ale prostřednictvím minerálních látek obsažených v dobře resorbovatelných formě mimořádně příznivě ovlivňuje syntetický potenciál chondrocytů, především při zánětlivých procesech. Velmi důležitou roli zde hraje kyselina hyaluronová jako hlavní složka synovie (kloubní tekutiny) a podstatná složka samotné kloubní chrupavky. Prostřednictvím biochemických interakcí má snahu udržet se na kloubní chrupavce. Je zodpovědná za vysoce specializovanou vlastnost kloubní tekutiny, takzvanou tixotropní.

Omega-3 mastné kyseliny jsou spoluodpovědné za produkci fagocytů a jejich aktivitu při zánětlivých procesech. Vitamin E - zabraňuje tvorbě lipid-peroxylový radikálů z vícenásobně nenasycených mastných kyselin, působí antitoxicky v buněčném metabolismu, zabraňuje nekrózám jater a degeneraci svalů, reguluje hormonální metabolismus přes přední lalok hypofýzy, udržuje stabilitu membrán, především srdečního svalu a kosterního svalstva, reguluje vývoj a funkci pohlavních žláz, stimuluje tvorbu protilátek (lepší odolnost vůči nemocem), fagocytózu a baktericidní účinek fagocytů, příprava a udržování těhotenství. Má antioxidační účinky, které se projevují stabilizací fosfolipidů citlivých na oxidaci v buněčných membránách a ostatních látek citlivých na oxidaci, jako vitaminu A, karotenoidů a jejich meziproduktů.

Vitamin D3 - regulace metabolismu vápníku a fosfátů, především podpora vstřebávání vápníku a fosfátů ze střeva, regulace vylučování vápníku a fosfátů ledvinami a regulace ukládání vápníku a fosfátů v kostech, mobilizace vápníku a fosforu z kostí, podpora tvorby zárodečných buněk, zvýšení výkonnosti imunitního systému, blokování autoimunizácie, regulace transkripce více než 50 genů.

Vitamin K - syntéza faktorů srážlivosti krve II (protrombin) , VII, IX a X, tvorba transportního proteinu vápníku osteokalcinu potřebného na mineralizaci kostí, účast na karboxylácii dalších proteinů.

Kyselina listová je jako koenzym ve formě kyseliny tetrahydrofolové biologicky aktivní a plní následující funkce v látkové výměně:

• přenos určitých jednouhlíkových zbytků (metylových a formylových skupin), které jsou v metabolismu proteinů, DNA a RNA důležité pro růst, dělení a diferenciaci buněk; kyselina tetrahydrofolové a vitamin B12 se společně podílejí na homocysteinu na methionin.

Pokyny pro podávání:

Doporučuje se začínat podáváním cca 1/3 doporučené denní dávky a během tří dnů postupně dosáhnout plnou dávku. Denní dávku je možné rozdělit na dvě části.

Dog Moti Mulga přijímají psi většinou ochotně a spontánně. Díky přibalené odměrce je dávkováno jednoduché a přesné. Přípravek lze přimíchat do krmiva. U psů, kteří trpí bolestmi kloubů, se doporučuje podávat Dog Moti Mulga denně po dobu 4 - 5 týdnů. V případě potřeby je možné kúru po 2 až 3 měsících zopakovat. U sportovních psů je vhodné podávat Dog Moti Mulga na podporu výkonnosti během sezóny v závislosti na stupni zátěže. Doporučené dávkování je orientační, s ohledem na přípustnou denní dávku / kg obsažených přísad v celkové krmené dávce.

Recenze

Napište svou recenzi

Dog Moti Mulga 500 ml

Dog Moti Mulga 500 ml

Dietní doplňkové krmivo (mikroemulze) .Emulzia účinných látek pro pohybový aparát

Path: > > > Dog Moti Mulga 500 ml