Feliway náplň 48 ml

OBC001116

FELIWAY dodává uklidňující pocit, že se nachází ve známém a bezpečném prostředí.

Více detailů

Odesíláme do 24h

24,66 €

Přidat do seznamu přání

Detaily

Feromony u savců mají funkci "informátora" - ostatním jedincům stejného druhu prozradí vše důležité - od emocionálního stavu jedince, přes sexuální cyklus, zařazení v hierarchii, atď.Keďže kočky jsou výsostně teritoriální zvířata, každá změna v jejich okolí může mít na jejich psychiku a chování velký vliv. Kočky zanechávají své feromony otíráním hlavy o předměty nebo lidí. Jejich majitelé si často neuvědomují, že kočka si takto "značkuje" své okolí včetně svého chlebodárce. Dělá to pomocí obličejových feromonů. Jde o účinný a bezpečný způsob jak navrátit přirozenou rovnováhu chování kočky v situacích, ve kterých se cítí nejistá, což se projevuje značkováním močí, vertikálním škrábáním, ztrátou apetitu nebo snížením zájmem o interakci. Jde o syntetickou verzi přirozeného tvarového feromonu, je bezpečný, nemá žádné účinky na jiné druhy zvířat a lidí. Jednoduchá aplikace, nálada kočky je ovlivněna účinnou látkou, která je vypařována do vzduchu.

Indikace: Kočičí obličejové feromony mají několik funkcí: emoční stabilizace jednotlivce - feromony zajišťují emocionální rovnováhu jedince a vyvolávají pocit bezpečí. orientace v prostoru - feromony napomáhají kočkám v orientaci. Mezi kočkami, žijícími např. v jedné domácnosti, se vytvářejí tzv. feromony s příbuzenskou funkcí, které jsou specifické pouze pro tuto skupinu. Na jejich základě je okamžitě odhalen každý vetřelec. značkování teritoria - v novém prostředí, v novém bytě, po výměně nábytku, během návštěvy příbuzných, dovolené - se kočka, na rozdíl od psa, cítí ohrožené a ztracená. Známé, uklidňující prostředí a vůně jsou najednou pryč a to kočku znervózní. V takové situaci může vystresovaná kočka začít značkovat prostor močí nebo vertikálním škrábáním (na svislých plochách, nejčastěji kolem dveří nebo oken). Značkovat močí mohou tak kočky jako kocouři, kastrovaní i nekastrovaní jedinci. Podle odborné literatury zhruba 10% kastrovaných kocourů a 5% sterilizovaných koček značkuje nadále i po zákroku.

Dávkování: Jak dosáhnout nejlepšího výsledku? Poraďte se se svým veterinářem, jestli za danými příznaky není žádné jiné onemocnění vaší kočky. Délka podávání přípravku závisí na individuálním případě, proto se zeptejte svého veterináře. Netřepejte vaši kočku, pokud ji přichytíte jako značkuje močí nebo škrábe na povrchy, protože tím jen zvýšíte u ní pocit neklidu a obav. Elektrický difuzér je třeba umístit do místnosti, kde kočka značkuje nebo škrábe nebo kde se nejvíce zdržuje. Difuzér je účinný na ploše 50-70m2. Jedna lahvička vydrží přibližně 4 týdny, pokud je difuzér neustále zapnutý v zásuvce.

Upozornění: Účinnost přípravku FELIWAY: Zabránit značkování, ať už souvisejícímu se sexuální aktivitou nebo s úzkostí a strachem, může pomoci přípravek ze syntetických feromonů - FELIWAY, což jistě mnozí majitelé pokojových tygrů ocení. Podle dlouhodobých sledování je FELIWAY účinný v 74-97% problémů se značkováním močí. Feromony v přípravku FELIWAY dokonale napodobují účinek přirozeného feromonu, který kočce napomáhá v prostorové orientaci a dodává jí psychickou stabilitu, zejména v situacích, ve kterých se cítí nejistá. Je výborným podpůrným prostředkem při léčbě různých fobií (strach z nového prostředí, cesty autem či z návštěvy veterináře nebo výstavy), při projevech nepřátelství až agresivity vůči cizímu návštěvníkovi nebo v domácnosti s několika kočkami. Účinně pomáhá iv případech ztráty apetitu nebo sníženého zájmu o interakci

Recenze

Napište svou recenzi

Feliway náplň 48 ml

Feliway náplň 48 ml

FELIWAY dodává uklidňující pocit, že se nachází ve známém a bezpečném prostředí.

Path: > > > Feliway náplň 48 ml