Nejprodávanější produkty

Pro štěňátka

Štěňata rostou velmi rychle, takže je důležité, jim zajistit výživnou, zdravou stravu. V Najzoo.sk máme obrovské množství chutného, zdravého krmiva pro štěňata, speciálně navrženého tak, aby bylo šetrné k jejich imunitnímu systému, zatímco váš mazlíček je stále roste. Tyto granule jsou malé a jsou vhodné pro malá ústa na žvýkání, ale stále mu da...

Štěňata rostou velmi rychle, takže je důležité, jim zajistit výživnou, zdravou stravu. V Najzoo.sk máme obrovské množství chutného, zdravého krmiva pro štěňata, speciálně navrženého tak, aby bylo šetrné k jejich imunitnímu systému, zatímco váš mazlíček je stále roste. Tyto granule jsou malé a jsou vhodné pro malá ústa na žvýkání, ale stále mu dají všechny potřebné živiny pro zdravý vývoj.

Více

Pro štěňátka Je zde 35 produktů.

na stránku
Zobrazené 1 - 24 z 35 položek
Zobrazené 1 - 24 z 35 položek

Výživa štěňátek: Jaké jsou nejlepší granule pro štěňata?

 

V současné době existují doslova stovky značek a typů krmiv pro psy, takže máte z čeho vybírat. Na druhou stranu může být velmi obtížné pro majitele psů vybrat si, které krmivo je to nejlepší. Je téměř nemožné vytvořit srovnání všech granulí pro štěňata, ale existují určité zásady, kterých když se budete držet, vyberete to zprávě krmivo pro vaše štěňátko.

 

V čem jsou jiné granule pro štěňata?

 

Krmivo pro štěňata je navrženo speciálně pro nutriční potřeby mladých a stále rostoucích psů, které dvakrát denně poskytuje všechny nutriční hodnoty, které zdravý pes potřebuje. Štěňata rostou a rychle se vyvíjejí - od morku kostí přes svaly, klouby, vnitřní orgány až po imunitní systém. To jsou jen některé z vývojových potřeb, které jsou naplněné kvalitními granulemi pro štěňata. Dobře vyvážené krmivo pro štěňata obsahuje všechny živiny, které štěně potřebuje pro zdravý růst. Jakmile štěně dospěje a je z něj dospělý pes, potřebuje již zcela jiné složení. Například na vybudování silného těla, je nutné aby granule pro štěňata obsahovaly asi 30% bílkovin, stejně jako vitamíny a minerály, které jsou potřebné pro zdravý vývoj štěňata. Granule pro štěňata obsahují také vysoký obsah tuku aby měli dostatek energie, což je důvod, proč se nedoporučují pro dospělé psy.

 

Jak dlouho krmit štěně granulemi pro štěňata?

 

Psi jsou považovány za štěňata, dokud nedosáhnou očekávanou velikost, kterou mají mít v dospělosti. V ideálním případě, štěňatům by měly být podávány granule pro štěňata, dokud nedosáhne 80% své očekávané velikosti dospělého psa, což je u většiny psů asi jeden rok. Existují vzácné případy, kdy budete zřejmě muset přestat dávat štěněti granule pro štěňata; zejména v případě, že se štěně vyvíjí příliš rychle a veterinář se obává komplikací. V těchto případech, bude nejlépe uposlechnout doporučení vašeho veterinárního lékaře.

 

Jaké jsou nejlepší granule pro štěňata?

 

Krmivo pro psy je rozděleno do tří typů: vlhké, polo-vlhké a suché granule. Při výběru mezi těmito třemi je nejlepší vybrat granule pro štěňata protože obsahují obvykle nejvíce svalových bílkovin. Je také mnohem praktičtější, nákladově efektivní, lepší pro udržení čistých zubů a lehce stravitelné. Krmivo pro štěňata z konzervy je také lehce stravitelné, ale je dražší a rychleji se kazí, není-li řádně skladovány. Kromě toho, krmivo z konzervy je běžně složené ze 75 procent z vody, takže obsahuje méně živin. Dalším problémem s krmivem z konzervy je jeho vliv na zuby. 

Nejlepší možností je obvykle krmit vaše štěně kombinovaně, granulemi pro štěňata i krmivem z konzervy. Můžete ho buď míchat dohromady, nebo ho střídat.