Nejprodávanější produkty

Krmiva pro psy

V našem sortimentu můžete koupit různé konzervy a granule pro psa známých prémiových značek, jako i další doplňky stravy a pamlsky. Pokud má váš pejsek zdravotní problémy, můžeme vám doporučit různé veterinární diety.

Krmiva pro psy Je zde 507 produktů.

na stránku
Zobrazené 1 - 24 z 507 položek
Zobrazené 1 - 24 z 507 položek

Vybírejte zdravé krmivo pro psy

 

Vy jste pánem vašeho pejska a určitě chcete pro svého domácího mazlíčka jen to nejlepší. Zdraví vašeho psa závisí ve velké části na krmení správným, nutričně vyváženým krmivem pro psa. Na trhu je množství druhů a značek krmiv, ale jak vybrat to nejlepší pro vašeho psa? Existuje několik jednoduchých pravidel, které vám pomohou při rozhodování se čím budete krmit vašeho pejska. Nedá se obecně říci, které je nejlepší krmivo, jsou zde jen některé krmiva pro psy, které jsou lepší než ostatní co se výživy týče.

 

Určení nutričních potřeb při výběru krmiva pro psa

 

Měli byste myslet nejen na kalorické potřeby vašeho pejska, ale také si uvědomit že tyto kalorie by všechny neměly pocházet jen z jednoho druhu živiny, jen z proteinů nebo jen ze sacharidů. Množství proteinů v rozmezí 20 až 25% je dostatečné pro zdravých ale i rostoucích psů.

Pokud je váš pes v zdravé tělesné kondici a můžete vidět jeho pás a snadno cítit žebra dlaní vaší ruky, jsou to známky toho že váš pejsek je v dobrém stavu. Pokud je váš pejsek těžší než by měl být, snižte příjem kalorií o 10 až 25% po dobu jednoho měsíce a pak znovu vyhodnoťte stravování. Pokud se vám váš pejsek zdá být příliš hubený pak zvyšte příjem kalorií o 10 až 25% a uvidíte co se za měsíc stane. Krmnou dávku snižte opět na normální když dosáhne požadované hmotnosti.

V případě, že bude mít váš pes příliš velký příjem kalorií z krmiva pro psa, bude ukládat tyto přebytečné kalorie na svém těle, ať už se jedná o kalorie z tuku, bílkovin nebo sacharidů.

Psům s přílišnou hladinou tuku (a někdy bílkovin) se může vyvinout i zánět slinivky břišní. Tuk je forma koncentrované energie. Odtučněné krmiva pro psy, například granule, budou mít 6 až 8% tuku, zatímco krmiva pro psy s vyšším obsahem tuku ho mohou mít až 18%.

 

Konzultujte krmivo pro psa s veterinářem

O vhodném krmivu pro vašeho psa se promluvte i se svým veterinářem, který vám dá určitě cenné rady na základě zdravotního stavu vašeho domácího mazlíčka. Pokud má váš pes určitý zdravotní problém, který může být ovlivněn stravou (cukrovka, onemocnění ledvin, slinivky, potravinové alergie, atd.) Proberte s veterinářem možnosti krmení psa a nechte si poradit která dieta je pro vašeho psa vhodná.

S Vaším veterinářem konzultujte stravování i v případě chronického průjmu nebo kožních problémů které mohou mít souvislost s potravinovými alergiemi. Průjem u psů může mít více příčin a jednou z nich může být i krmivo pro psa.