Nejprodávanější produkty

Lehátka

I váš pes má rád komfort a určitě se potěší pokud mu koupíte jedno z lehátek pro psy, které jsou speciálně vyvinuty pro maximální pohodlí našich čtyřnohých miláčků. Můžete vybírat z různých barevných kombinací, velikostí, vzorů a tvarů a určitě najdete to co se bude líbit vám i vašemu pejskovi.

Lehátka Je zde 54 produktů.

na stránku
Zobrazené 1 - 24 z 54 položek
Zobrazené 1 - 24 z 54 položek

Čím by měly být vyplněny lehátka pro psy?

 

Váš pes si zaslouží útulné místo na spaní, takové, které ho udrží v teple v zimě a ochladí v létě. Kromě vnější textilie, i výplň velmi přispívá k celkovému pohodlí lehátka pro psa. Existují na výběr různé materiály a mnoho faktorů může ovlivnit váš výběr. Starší psi a psi s artritidou potřebují přizpůsobené lehátka pro psy s oporou, zatímco štěňata a menší psy si mohou vystačit is měkkými materiály. Při porovnávání lehátek pro psovvezmite v úvahu potřeby vašeho psa.

 

Tuhé pěnové lehátka pro psy

 

Pro starší psy a těch s artritickými klouby, dysplazií kyčelního kloubu nebo jinými zdravotními problémy pohybového aparátu, budou nejlepší volbou lehátka pro psy s tuhým pěnovou matrací. U většiny ortopedických lehátek, které jsou k dispozici je použita pěna, případně při těch dražších modelů je použita paměťová pěna, která je ještě vhodnější pro starší. Tyto lehátka jsou následně potaženy potahem z cordury, případně jiného odolného materiálu. Ortopedické lehátka pro psy by měly být tlustší než standardní lehátka, pokud nejsou vyrobeny z paměťové pěny. Tenčí lehátka pro psy, které nejsou vyráběny z takové husté pěny jsou vhodné zejména pro mladší, zdravých a menších psů. Větší plemena psů potřebují pevnější lehátka aby rozložily jejich hmotnost rovnoměrněji.

 

Polyesterové vatování lehátek pro psy

 

Toto je jedna z najobľúbenejšiích a nejčastějších výplní lehátek pro psy, protože je prostě omyvatelná, lehká a levná. Je také hypoalergenní, takže je dobrou volbou, pokud vy nebo váš pes je citlivý nebo alergický na - obvykle přírodní - výplně lehátek pro psy jako je přírodní latexová pěna, žíně nebo rostlinné materiály. Jedinou skutečnou nevýhodou je, že některé lacnejšuie varianty tohoto materiálu mají tendenci žmolky se po několika vypráních a samozřejmě, že lehátka pro psy s tímto materiálem neposkytují extra oporu pro těžší psy. Jsou vhodné pro většinu menších psů a také v případě, že se po vyprání zožmolkujú, jsou levné tak jejich není problém vyměnit. Výhodou polyesterové výplně je to, že dobře izoluje, takže tyto lehátka pro psy jsou teplejší a útulnější jako některé vyrobené z jiných materiálů.

 

Výplň lehátek pro psy z cedrových pilin

 

Cedrové hobliny jsou často používány jako výplň lehátek pro psy ale i jiné druhy domácích mazlíčků. Někdy je používání cedrových pilin diskutovaným tématem. Kromě toho, že obsahují aromatické látky zvaných thujaplicíny, které mohou způsobit alergické reakce u některých lidí a zvířat a tato jistá látka může dráždit citlivý nos psa. Na druhou stranu cedrové piliny v lehátkách pro psy odpuzují blechy a další hmyz, takže mohou být i prospěšné. Mnoho majitelů psů zjistilo, že je vhodné vložit malý látkový sáček s cedrovými hoblinami dovnitř výplně pelechu pro psa - například polyesteru nebo pěny. Je to přijatelný kompromis. Měli byste sledovat reakce vašeho psa a spatříte co je pro něj nejvhodnější.

 

Jiné možnosti výplně lehátka pro psa

 

Dlouho předtím, než jsme používali syntetické materiály, jako jsou polyester, nebo technologie, které promění přírodní kaučuk na vzdušné, přesto podpůrné pěnové hmoty, lidé plnili matrace a polštáře tradičními výplněmi jako vlasy - hříva koní - peří, hadry, obilí, ořechové skořápky , dokonce i písek, ačkoliv ten není lehký a může nepříjemně chladit hlavně přes chladné noci. Pokud dáváte přednost přírodnímu a levným výplním lehátek pro psy, dobrou volbou je sláma. Pokud hledáte něco jednoduché a efektivní a nevadí, jestli je to přirodni, nebo ne, zkuste čisté hadry - trička a staré svetry - ty jsou perfektní. Ať používáte jakoukoli výplň, ujistěte se, že zůstane bezpečně uvnitř lehátka pro psa. Fazole, obilí a jiné rostlinné produkty mohou přilákat hlodavců a každá výplň která se skládá z malých částí je potenciálním nebezpečím udušení se, takže buďte opatrní při výběru.