Nejprodávanější produkty

Obojky

Všechny paracord obojky pro psy jsou ručně vyráběné z toho nejkvalitnějšího paracord - padákového lana, což zajišťuje jejich odolnost. Můžete si zvolit některý z množství obojků v naší nabídce, případně dát si vytvořit svůj vlastní obojek na míru. Stačí nás kontaktovat přes kontaktní formulář.

Všechny paracord obojky pro psy jsou ručně vyráběné z toho nejkvalitnějšího paracord - padákového lana, což zajišťuje jejich odolnost. Můžete si zvolit některý z množství obojků v naší nabídce, případně dát si vytvořit svůj vlastní obojek na míru. Stačí nás kontaktovat přes kontaktní formulář.

Více

Obojky V této kategorii není žádné zboží.

Obojky pro psy - jaké typy známe?

 

Obojky nosí psi na výcvik, procházky, identifikaci nebo dokonce jako módní doplněk. Pomocí následujících doporučení byste měli najít ten správný obojek pro psa, pak si přečtěte i doporučení ohledně vodítek pro psy.

 

Stahovací obojky

 

Jsou často nazývané i škrtící obojky pro psa a jsou určeny zejména pro tréninkové účely. Když učitel chodit psa na vodítku, cvičíte ho krátkými trhnutím vodítka, čímž se se obojek na krku trochu uzavře. Postupem času trenéři psů ustupují od tohoto typu obojků. Obecně platí, že se tyto obojky se velmi nedoporučují, protože by mohlo dojít ke zranění krku vašeho psa, zvláště pokud nevíte jak jej správně používat. Pokud se rozhodnete koupit stahovací obojek pro svého psa, naučte se ho ho správně používat. Stahovací obojky by měl být používány s opatrností a nikdy být jste neměli nechat svého psa bez dozoru, protože představují nebezpečí uškrcení.

 

Nastavitelné obojky pro psy

 

Tento typ obojku pro psa je vhodný zejména pro rostoucí psy. Obojky jsou vybaveny přezkou, která umožňuje nastavit obojek na různé velikosti. Tyto obojky pro psa jsou vyráběny v různých barvách a stylech pletení. V naší nabídce najde několik obojků pro psy vyrobených z paracord, které budou perfekte pasovat každému pejskovi ať už s ním půjdete na procházku nebo na výcvik.

 

Polostahovací obojky

 

Také jsou někdy nazývány jako greyhound obojky. Polostahovací obojky jsou používány při výcviku a aby se pejsek nevyklouzl z obojku při chůzi na vodítku. I když se obojky stěhují, mají mechanismus, který zabraňuje úplnému stažení a škrcení psa.

Tyto obojky pro psy se často vyrábějí z nylonu, a v naší nabídce naleznete tyto obojky vyrobené z odolného Paracord. Polostahovací obojky pro psy jsou k dispozici v různých barvách a vzorech. Tyto obojky jsou obzvláště vhodné pro chrtů, ale mohou být použity i pro jiná plemena.

 

Obojek pro psa vyrobený na míru

 

Můžete vyjádřit svůj osobní styl s některým z obojků pro psy vyrobených na míru, které můžete používat každý den. Obojky pro psy s kovovou přezkou nebo sponami s rychlým uvolňováním jsou k dispozici v různých barvách a stylech pletení. Mnoho majitelů psů raději preferuje obojky pro psy s kovovou přezkou, protože jsou odolnější, než spony s rychlým uvolňováním, Ty mají tendenci být méně robustní zejména pokud jsou vyrobeny z plastu. V naší nabídce najdete i obojky pro psy s kovovými trojzubcem, které jsou pevné a vhodné i pro větší psy. Nezapomeňte dát na obojek vašemu pejskovi i štítek s kontaktními informacemi v případě, že by se ztratil.

 

Stěhovací řetězové obojky pro psy

 

Navzdory jejich drsnému vzhledu, mnoho trenérů psů považují tyto obojky pro psy za efektivní pro silných, velkých psů, kteří často táhnou majitele když jsou na vodítku. Také jsou někdy nazývané jako obojky s ostny se používají při tréninku podobně jako stahovací obojky. Je třeba je rovněž používat s velkou opatrností a nikdy byste neměli nechávat vašeho psa bez dozoru. Stejně takový obojek pro psa není vhodný pro menší plemena psů.

 

Únikový obojek pro psa

 

Tyto obojky jsou také pro každodenní použití, ale mají zvláštní bezpečnostní prvek, aby se zabránilo udušení. Nicméně, i tyto obojky pro psy mohou být použity na chůzi na vodítku. Obojek se roztrhne, pokud se zachytí na něčem a pes se táhne pryč. Když je vodítko připnuté na obou úchytech, můžete se procházet se svým psem bez rizika že se obojek roztrhne. Vždy se ujistěte, že váš pes má obojek s jmenovkou a aktuálními kontaktními informacemi.

 

Hlavový obojek pro psa

 

Hlavové obojky nebo ohlávky se mírně podobají postroje, ale mají velmi odlišný účel. Tyto ohlávky jsou určeny pro pomoc při výcviku psa, zejména i ho učíte chodit na vodítku. Když pes táhne na vodítku ohlávka způsobí, že se mu otočí hlava. Toto je pro něj nepřirozené a odradí ho od dalšího tažení na vodítku. Psi kteří používají tento typ obojku pro psa by neměly být ponecháni bez dozoru, protože hrozí zde nebezpečí udušení. Rovněž tyto obojky ani nejsou velmi pohodlné pro psy, proto je nenajdete v naší nabídce.

Měli byste vyzkoušet několik typů obojků pro psa abyste zjistili, který vyhovuje vám a vašemu pejskovi nejvíce.