Filtr

Nejprodávanější produkty

Pro štěňata

Štěňata rostou velmi rychle, takže je důležité, jim zajistit výživnou, zdravou stravu. V Nejzoo.cz máme speciální konzervy pro štěňata, jejichž složení je speciálně přizpůsobené malému pejskovi, jehož organismus se vyvíjí. Tyto konzervy jsou menší jejich chuť je přizpůsobena pro štěňata, tak aby stále zajišťovaly všechny potřebné živiny pro zdra...

Štěňata rostou velmi rychle, takže je důležité, jim zajistit výživnou, zdravou stravu. V Nejzoo.cz máme speciální konzervy pro štěňata, jejichž složení je speciálně přizpůsobené malému pejskovi, jehož organismus se vyvíjí. Tyto konzervy jsou menší jejich chuť je přizpůsobena pro štěňata, tak aby stále zajišťovaly všechny potřebné živiny pro zdravý vývoj.

Více

Pro štěňata Je zde 4 produktů.

Zobrazené 1 - 4 z 4 položek
Zobrazené 1 - 4 z 4 položek

Nejlepší konzervy pro štěňata

 

Chcete vědět, zda jsou konzervy pro štěňata dobrou volbou?

No, mohou být .... nebo možná ne? ... Existuje mnoho různých faktorů, které musíte zvážit před výběrem potravy pro vaše štěňátko.

Konzervy pro štěňata, nebo mokré krmivo může být dobrou volbou pro některé pejsky zejména mladé štěňata, malá plemena, starší psi, a těch s určitými zdravotními problémy.

Ale pokud chcete krmit vaše štěně konzervami, existuje několik věcí, které potřebujete vědět, abyste vybrali prémiovou stravu a zajistily vhodnou rovnováhu výživy.

Stejně jako u granulích, nejdůležitější věc, kterou je třeba zvážit, jsou ingredience.

 

Jak si vybrat správné konzervy pro štěňata

Hygienické normy a potravinářská a veterinární správa stanoví pokyny pro výrobce krmiv pro psy, a jedním z nich je, že každé krmivo pro psa nebo štěně musí splňovat určité minimální úrovně všech základních živin (tj bílkovin, vlákniny, tuku a vlhkost).

 

Které živiny hledat v konzervách pro štěňata

 

Typ složek v konzervách se příliš nemění od granulí, a ve zkratce toto by měly obsahovat kvalitní konzervy pro štěňata:

1. Kvalitní zdroj proteinů (bez vedlejších produktů), který je z identifikovatelných živočichů, jako je hovězí, jehněčí nebo kuřecí maso.

2. Pšenice (není-li potravina označena jako bez pšenice - grain-free)

3. Tuk z jasně označeného zdroje, jako například "kuřecí tuk"

 

Konzervy pro štěňata obvykle obsahují mezi 75% a 80% vody (při suchém krmivu je to asi jen 10% vody). Tak, abychom nesrovnávaly "jablka s hruškami" je nutné porovnávat složky bez vlhkosti.

 

Zde je jednoduchý způsob, jak to udělat:

1. Najděte% vlhkosti a odečteme ho od 100. To vám dá základní "suchou hmotnost".

2. Najděte% uvedenou na konzervě / sáčku pro každou složku individuálně a podělte ji "suchou hmotností" v procentech, pak výsledek vynásobte číslem 100. To vám dává skutečné procento.

 

Může to znít komplikovaně, ale je to opravdu velmi jednoduché. Zde je příklad:

 

Víme, že v konzervách pro štěňata je 78% vody a 10% bílkovin, protože se to tak píše na etiketě. Takže začneme tím, že odečteme 78% od 100%, což vám dává 22%

Vezměme si 10 (%) bílkovin a podeľme ho o 22, což nám dává 0,45, a Vynásobme ho číslem 100, což se rovná 45,45 ... což je 45,45% - to je procento bílkovin v této konzervě.

 

100-78 = 22

10 ÷ 22 = 0,4545

0,45 x 100 = 45,45 %

 

Takže tento podíl bílkovin je ve skutečnosti o něco více než 45%

Toto lze udělat pro každou složku a pak to můžete porovnat s granulemi pro štěňata uvidíte mezi nimi rozdíly.

Konzervy pro štěňata nebo konzervy pro psy obecně obsahují vyšší podíl bílkovin než suché granule, a zároveň menší podíl sacharidů.

 

To znamená, že konzervy nejsou tak skvělou volbou pro štěňata velkých a obřích plemen, které potřebují podprůměrné a přísně regulované množství proteinů (doporučuje se maximálně okolo 25%), aby se zabránilo možným problémům s kostmi způsobenými příliš rychlým růstem.

 

Klady a zápory krmení štěňátek konzervami

 

Používání konzerv pro štěňata má několik výhod. Zde jsou některé z nich:

• chutnají a voní lépe, takže vaše šteiatko se rychleji "pustí do jídla"

• dlouhá skladovatelnost před otevřením,

• je měkké a usnadňuje konzumaci mladým štěňatům, nebo malým psem

• často obsahuje méně konzervačních látek, jelikož konzervační proces samotný chrání jídlo

 

A zde jsou některé nevýhody konzerv pro štěňata:

• vysoký obsah vlhkosti znamená méně výživy na jedno sousto

• krátkou dobu použitelnosti po otevření, musí být v chladu a rychle se kazí

• vysoká hladina bílkovin znamená, že jsou špatnou volbou pro velká plemena a mohou způsobit nevolnost u některých štěňat

• způsobuje řidší a častější stolici

• vyšší cena za kilogram. Krmivo se může prodražit zejména pro velká plemena štěňátek

 

Někdy je "zlatou střední cestou" krmení oběma - granulemi pro štěňata i konzervami pro štěňata smíšenými dohromady.

Pokud máte "vybíravé jedlíka" nebo malé plemeno štěňátka, které potřebuje trochu více bílkovin, konzervy mohou být dobrým řešením. Ale zkuste se držet poměru 25% konzerv pro štěňata a 75% granulí, nebo nejvíce do poměru 30:70.