Nejprodávanější produkty

Strava pro štěňátka Je zde 35 produktů.

na stránku
Zobrazené 1 - 24 z 35 položek
Zobrazené 1 - 24 z 35 položek

Zdravá a chutná strava pro štěňata

Krmivo pro štěně je asi nejdůležitější co mu musíte správně vybrat aby od začátku dostával všechny živiny, které potřebuje.
strava pre šteniatkaŘíct jaká stravastrava pro štěňata a jaká firma granulí je pro vaše štěňátko ta nejlepší se nedá přesně říci neboť na trhu je příliš mnoho firem aby se to vůbec dalo nějak přesně porovnávat na druhé straně tím, že je mnoho firem na trhu máte alespoň široký výběr. Základem dobré stravy pro vaše štěňátko je aby obsahovalo zvýšené množství živin a aby se mohl pejsek zdravě a rychle vyvíjet.

Strava vhodná pro štěně se od ostatní stravy liší

Strava pro štěňata se liší v tom, že obsahuje mnohem více živin než strava pro starší psy protože štěňata potřebují více živin na správný vývin. Vyvíjí se jim celé tělo od svalů, kostí, orgánů, zubů až po imunitu, kterou postupem času stále více a více zlepšují, zesilují. Strava pro štěňata musí obsahovat větší množství bílkovin uvádí se, že až 30% bílkovin je vhodných pro správný vývin malého pejska. Také krmivo by mělo obsahovat více tuku, protože obsahuje hodně energie, protože ho menší pejsek mnohem rychleji spálí a více se také hýbe a je stále aktivní. Nejen tuky a bílkoviny jsou důležité pro růst malého pejska, ale také důležité jsou minerály a vitamíny a ty právě slouží k budování imunitního systému. Starší psi již nepotřebují tolik bílkovin a tuků protože už nemají takové rychlé trávení jako štěňata a nejsou ani tak aktivní a proto složení krmivo pro starší psy se zcela liší od těch pro štěňata.

Kdy je čas na konec stravy pro štěňata?

strava pre šteniatkaV průměru se říká, že ideální věk na vysazení stravy pro štěně je jeden rok ale ne vždy přesně je to tak. Určuje se to od velikosti pejska a když pejsek dosáhne 80% z odhadované velikosti, tak by se už měla postupně vysadit strava pro štěňátko a to většinou je kolem toho jednoho roku. No někdy je to i dříve protože váš pejsek se velmi rychle vyvíjí a tak je třeba poradit s odborníkem tedy veterinářem jak postupovat dál a když tak vysadit krmivo pro štěňata již dříve.