Nejprodávanější produkty

Tašky

Taška pro psa je pěkný módní doplněk pro vás a zároveň místem kam se může pejsek schovat když jste na cestách. V Nejzoo.cz najdete řadu tašek pro psy různých vzorů a vyrobených z různých materiálů. Všechny tašky jsou uvnitř vybaveny malou praktickou karabinkou, aby váš pejsek nevypadl z tašky když ho přenášíte.

Taška pro psa je pěkný módní doplněk pro vás a zároveň místem kam se může pejsek schovat když jste na cestách. V Nejzoo.cz najdete řadu tašek pro psy různých vzorů a vyrobených z různých materiálů. Všechny tašky jsou uvnitř vybaveny malou praktickou karabinkou, aby váš pejsek nevypadl z tašky když ho přenášíte.

Více

Tašky Je zde 18 produktů.

Zobrazené 1 - 18 z 18 položek
Zobrazené 1 - 18 z 18 položek

Tašky pro psy - 7 rad při výběru

 

Domácí zvířata se stanou součástí rodiny a často musí jít tam, kam jdou jejich majitelé. Majitelé psů často investují do tašky pro psy zvláště pokud mají malé nebo střední plemena psa. Mohou do nich umístit psa v autě při krátkých jízdách k veterináři nebo na delší jízdy například na dovolenou. Rovněž mohou dát svého miláčka do tašky pro psa, když čekají na autobus, případně na vlakové nádraží. Taška chrání psa před útěkem a zraněním a dává mu pocit větší bezpečnosti v neznámém prostředí.

 

1. Zkontrolujte jízdní řád železniční nebo letecké společnosti

 

Pokud plánujete vzít svého psa do letadla bude určitě potřebovat tašku pro psa. Měli byste si však být jisti, že taška, se kterou cestujete odpovídá předpisům a požadavkům dané letecké společnosti. Webové stránky letecké společnosti obsahují všechny užitečné informace o cestování s domácími zvířaty, včetně požadavků na tašky. Pokud máte v plánu cestovat vlakem, bude muset prostudovat podmínky železniční společnosti.

 

Někdy letecká společnost akceptuje malé domácí zvířata místo příruční zavazadlo. Větší domácí zvířata musí být označena jako zavazadla - občas, železnice a letecké společnosti žádají ověření zdravotního stavu zvířete od vašeho veterináře. Měli by se snažit zakoupit si letenky co nejdříve, protože některé letecké společnosti mají limit na to, kolik zvířat může být na palubě.

 

2. Nekupujte příliš velkou tašku pro psa

 

Pes by měl mít dostatek prostoru v tašce pro psa a měl by si pohodlně lehnout, vstát, pohybovat se a provádět další běžné činnosti. Pokud má pes v tašce dostatek místa na všechny tyto pohyby, bude se cítit pohodlně a bude klidný během přepravy. Pokud vyberete příliš velkou tašku pro psa, bude se vám s ní těžší manipulovat a kromě toho, má-li pes příliš mnoho prostoru v tašce, může si myslet, že má množství prostoru, aby byl schoulený pouze v jednom rohu. Abyste tomu zabránili, měli byste vybrat tašku pro psa, která bude mít ideální velikost pro vašeho pejska.

  Typická, komfortní taška pro psa by měla být jeden a půl krát tak dlouhá jako je váš pes, s dostatečnou šířkou pro psa, aby se v něm mohl otočit. Majitelé štěňat mohou koupit i větší tašku, kam se bude vejít psí když bude dospělý a jednoduše ji rozdělit, aby vyhovovala aktuální velikosti štěněte.

 

3. Dbejte na odolnost a kvalitu tašky pro psy

 

Materiál, ze kterého je vyrobena taška pro psa by měl být odolný. Taška neumožnuje majitelům jen nosit psi na veřejná prostranství, tak aby neušly a neztratili se, ale také chránit je před nárazy. Na letišti ochrání taška psa před tím aby je někdo srazil těžkým kufrem. V autě, zase taška chrání psa před tím aby otravoval řidiče na předním sedadle, nebo aby pes vyskočil přes okno. Mnoho tašek pro psy je vyrobeno ze silného, odolného materiálu jako polyester, případně ekokůže. Některé tašky pro velmi malé psy mohou být měkké a oboustranné s výstelkou, a podobají se na příruční zavazadla. Nicméně, tyto druhy tašek nejsou vždy povoleny v letadlech a ne vždy nabízejí dostatečné proudění vzduchu.
 

4. Nová taška pro psa a delší cesta
 

Před cestou, by měl pes mít možnost zvyknout na tašku pro psa. Majitel by měl nechat tašku otevřenou na dvoře nebo v obývacím pokoji tak, aby pes mohl jít dovnitř a ven a prozkoumat každou část brašny pro psa. Pokud plánuje majitel delší cestu se psem, kterou by měl strávit v tašce, je dobré udělat si předem až několik krátkých výletů, kde si pes zvykne trávit čas v uzavřené tašce. Pokud si psi zvyknou dopředu na cestování v uzavřené tašce pro psa, budou se i při delší cestě cítit pohodlně a budou klidní.

 

5. Zajistěte dostatečné větrání tašky pro psa

 

Je nezbytné, aby psi měli dostatečné proudění vzduchu do a ven tašky pro psa. Pokud jsou psi v tašce celkem zavření, měli by mít síťované dvířka nebo boky tašky, tak aby měli vždy dostatek čerstvého vzduchu a aby jim nebylo příliš teplo. Pes by měl také mít stále možnost vidět co se děje kolem něj.
Stejně dobrou taškou pro psa je taková, ze které si pes může vystrčit ven hlavu. Když chce sledovat okolí vystrčí se ven a když chce mít klid schoulí se uvnitř tašky pro psa.

 

6. Nevybírejte tašky s dvířky na pružinu

 

Dvířka tašky nebo přepravky by měly být pevně uzavíratelné nebo zamykatelné, aby je váš pejsek nemohl otevřít, případně vypadnout ven. Rovněž je nutné zkontrolovat zda je západka z kvalitního materiálu a nezlomí se hned při prvním "boji" pejska s klecí.
Vhodnou variantou jsou také tašky pro psa, které mají zavírání na zip. Tyto bývají pro pejska nejbezpečnější.

 

7. Tašky pro psy s kolečky

 

Pokud máte větší plemeno psa a plánujete s ním cestovat měli byste zvážit koupi tašky pro psa na kolečkách, která bude pro vás pohodlnější v případě, že je váš pejsek dost těžký. Bude se vám s pejskem lépe cestovat ai pro něj bude cesta pohodlnější.

Nákup tašky pro psa může být někdy významnou investicí. Je důležité, aby majitelé psů vybírali tašky, které jsou pohodlné na nošení pro psa, aby měl pejsek uvnitř dostatek prostoru i když mu tam dáte například jeho oblíbenou hračku. Taška pro psa by měla být bezpečná, aby z ní pejsek nemohl vypadnout nebo ujít. Taška pro psa by měla být vyrobena z kvalitního a trvanlivého materiálu a neměli byste vybírat vždy jen ty nejlevnější tašky, protože se může stát, že taška nepřežije ani první cestu s pejskem.